Parental roles and types of parental relationships as determinants of emotional and personal well-being of a preschooler

Vasilyeva E. N., Sherbakov A. V.

In bk.: Procedia - Social and Behavioral Sciences. Vol. 233: Fifth Annual International Conference "Early Childhood Care and Education", 12-14 May 2016, Moscow, Russia. ELSEVIER, 2016. P. 144-149.

ENTREPRENEURIAL UNIVERSITY CULTURE: THE CLASH OF VALUES AND RESISTANCE TO CHANGE

Mkrtychyan G.

Series: Education. WP BRP . НИУ ВШЭ, 2016. No. 31/EDU/2015 .

Мастер-класс "Технологии поиска и подбора персонала: опыт Adecco Group Russia"

9 марта 2017 года в рамках курса "Стратегическое управление человеческими ресурсами" (программа подготовки управленческих кадров при Президенте РФ) с мастер-классом "Технологии поиска и подбора персонала: опыт Adecco Group Russia", выступила Анна Майорова, директор филиала Adecco Group Russia, Нижний Новгород, партнёр кафедры организационной психологии НИУ ВШЭ.